Collection: Small Batch Wholesale
Small Batch is our core at Farm2Me, we support American made fresh groceries and products with locally grown, made, and delivered, seasonal ingredients prepared on the farm or by hand. Order exactly what you want fresh from your local farmers and foodmakers, bakers, fisherman, ranchers, jam makers, cheesemongers, or butchers and we'll deliver it all today to your door or store.
For Makers: Whether you’re a maker who wants to start producing on a bigger scale, or an emerging designer trying to find a production partner within close proximity , making hand made small batch and low minimum order requirements, or a small business looking to work with lower units, small batch production is the most viable option. There are many manufacturers in the Farm2Me community willing to invest time, resources, and professional expertise to emerging brands. Reach out or search below!
Our small batch food brands cater to boutiques, chain stores, chefs, event planners, brands and designers experienced and new;y interested in small batch, small quantity minimum order quantities and solutions for small batch food brand demand.
-
Red Camper Strawberry Limoncello Deliciousness - 12 jars x 9oz case
- Vendor
- Regular price
- $104.20
- Sale price
- $104.20
- Regular price
-
$161.00 - Unit price
- per
Sold out -
Red Camper Sweetwater Cranberry Compote - 12 jars x 9oz case
- Vendor
- Regular price
- $119.20
- Sale price
- $119.20
- Regular price
-
$170.96 - Unit price
- per
Sold out -
Red Camper Tequila Jalapeños Deliciousness - 24 jars x 2.75oz case
- Vendor
- Regular price
- $88.00
- Sale price
- $88.00
- Regular price
-
$146.00 - Unit price
- per
Sold out -
Red Camper Tequila Jalapeños Deliciousness - 12 jars x 9oz case
- Vendor
- Regular price
- $104.20
- Sale price
- $104.20
- Regular price
-
$161.00 - Unit price
- per
Sold out -
Red Camper Cherry Fig Mostarda - 24 jars x 2.75oz case
- Vendor
- Regular price
- $92.80
- Sale price
- $92.80
- Regular price
-
$158.00 - Unit price
- per
Sold out -
Red Camper Cherry Fig Mostarda - 12 jars x 9oz case
- Vendor
- Regular price
- $119.20
- Sale price
- $119.20
- Regular price
-
$182.96 - Unit price
- per
Sold out -
Blackberry Serrano Lime Jam Jars - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $55.50
- Sale price
- $55.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Jalapeno Chipotle Jam - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$88.00 - Unit price
- per
Sold out -
Blueberry Reaper Jam Jars - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Kiwi Poblano Jam - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Mango Habanero Jam - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Pear Ginger Jam - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Strawberry Ghost Pepper Jam - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Strawberry Grapefuit Jam - 6 x 6oz
- Vendor
- Regular price
- $49.50
- Sale price
- $49.50
- Regular price
-
$98.00 - Unit price
- per
Sold out -
Fudgy Lentil Brownie Mix - 8 x 717g
- Vendor
- Regular price
- $52.00
- Sale price
- $52.00
- Regular price
-
$72.00 - Unit price
- per
Sold out -
Spicy Lentil Chicken Salad Mix - 16 x 11oz
- Vendor
- Regular price
- $81.20
- Sale price
- $81.20
- Regular price
-
$128.00 - Unit price
- per
Sold out -
Sweet Lentil Chili Mix - 16 x 16.3oz
- Vendor
- Regular price
- $81.20
- Sale price
- $81.20
- Regular price
-
$128.00 - Unit price
- per
Sold out -
Beefy Wheat Soup Mix Bags - 16 x 11.76oz
- Vendor
- Regular price
- $81.20
- Sale price
- $81.20
- Regular price
-
$128.00 - Unit price
- per
Sold out -
Wheat Chili Mix - 16 x 12.16oz
- Vendor
- Regular price
- $81.20
- Sale price
- $81.20
- Regular price
-
$128.00 - Unit price
- per
Sold out -
Wheat Salad Mix - 16 x 14oz
- Vendor
- Regular price
- $81.20
- Sale price
- $81.20
- Regular price
-
$128.00 - Unit price
- per
Sold out -
Salty Lentil Crunchers - 25 x 1oz
- Vendor
- Regular price
- $35.50
- Sale price
- $35.50
- Regular price
-
$47.25 - Unit price
- per
Sold out -
Salty Lentil Crunchers - 50 x 1oz
- Vendor
- Regular price
- $61.00
- Sale price
- $61.00
- Regular price
-
$78.50 - Unit price
- per
Sold out -
Salty Lentil Crunchers - 100 x 1oz
- Vendor
- Regular price
- $107.00
- Sale price
- $107.00
- Regular price
-
$141.00 - Unit price
- per
Sold out -
Salty Lentil Crunchers - 20 x 8oz
- Vendor
- Regular price
- $147.00
- Sale price
- $147.00
- Regular price
-
$216.00 - Unit price
- per
Sold out -
Hot Winter Hot Sauce Poblano (Mild) - 12 bottles x 6oz case
- Vendor
- Regular price
- $69.00
- Sale price
- $69.00
- Regular price
-
$141.00 - Unit price
- per
Sold out -
Hot Winter Hot Sauce Hinkelhatz (Medium) - 12 bottles x 6oz case
- Vendor
- Regular price
- $69.00
- Sale price
- $69.00
- Regular price
-
$132.00 - Unit price
- per
Sold out -
Hot Winter Hot Sauce Original (Med-Hot) - 12 bottles x 6oz case
- Vendor
- Regular price
- $69.00
- Sale price
- $69.00
- Regular price
-
$132.00 - Unit price
- per
Sold out -
Hot Winter Hot Sauce Bulgarian Carrot (Hottest) - 12 bottles x 6oz case
- Vendor
- Regular price
- $69.00
- Sale price
- $69.00
- Regular price
-
$132.00 - Unit price
- per
Sold out -
Upstate Granola Peanut Butter Granola Bag, Gluten Free - 8 bags x 8oz case
- Vendor
- Regular price
- $65.00
- Sale price
- $65.00
- Regular price
-
$80.00 - Unit price
- per
Sold out -
Upstate Granola Maple Pecan Granola Bag, Gluten Free - 8 bags x 8oz case
- Vendor
- Regular price
- $70.00
- Sale price
- $70.00
- Regular price
-
$80.00 - Unit price
- per
Sold out -
Upstate Granola Blueberry Praline Pecan Granola Bag, Gluten Free - 8 bags x 8oz case
- Vendor
- Regular price
- $65.00
- Sale price
- $65.00
- Regular price
-
$80.00 - Unit price
- per
Sold out -
Upstate Granola Apple Crisp Granola Bag, Gluten Free - 8 bags x 8oz
- Vendor
- Regular price
- $65.00
- Sale price
- $65.00
- Regular price
-
$80.00 - Unit price
- per
Sold out